05
Oca

İstanbul Doğalgaz Firması

Dünyanın en büyük kentleri arasında geçen bir yerde İstanbul doğalgaz firması şeklindeki bir bildirim ile aradığınızı net olarak bulabileceğinizi sanmıyoruz.

Çünkü semt belirtmediğiniz takdirde İstanbul doğalgaz firması gibi bir arama sonucunda uzunluğu sayfalar tutan bir liste ile karşılaşabilirsiniz. Gerçi profesyonel hizmet erbabı şehrin neresinden aranırsa aransın yetişmeye çalışır fakat doğal gaz gibi bir konuda yakın, bildik, güvenilir firma seçimi her zaman daha mantıklıdır.

Karşınıza çıkacak bu firmalar İstanbul’da gaz dağıtımı yapan resmi kuruluş olan İGDAŞ tarafından yetki belgesi alan firmalardır. Doğalgaz kurulumunu yapmak, evlerde ve işyerlerinde su tesisatını oluşturmak ya da bakım ve tamirat işini gerçekleştirmek,  (örneğin modern cihazlarla su kaçağı tespiti veya tıkalı boruların robot cihazlarla açılması) kalorifer peteklerinin temizliği, kombi montajları ve kombi satışları verilen hizmetler içindedir. Fark edildiği gibi hepsi yaşam alanlarında hayatın sürmesi için gerekli işlerdir ve bu yüzden bu firmaları hayatın vazgeçilmezi olan sıhhi tesisat sektörü içinde saymaktayız. Bir İstanbul doğalgaz firması gibi devasa bir kentin neresinde olursa olsun günlük hayatı çok daha konforlu hale getirecektir. Doğalgaz mühendislik firmaları ya da doğalgaz ısı sistemleri başlıklarında da gruplayabilirsiniz.

Doğalgazın Ekonomik Kullanımı

Ev ve işyeri gibi örneklemeye çalıştığımız yaşam alanları içine fabrika, hastane, okul, kışla gibi kurumları da katarsanız doğal gazın nasıl bir ihtiyaç olduğunu daha iyi anlayabilirsiniz. Tüketiciler olarak siz değerli müşterilerimize düşen bu değerli yakıtı daha bilinçli kullanmaktır. Doğalgazda ekonomi sizin faturalarınızı düşürebilir. İşin içinde olan bir teknik ekip olarak İstanbul doğalgaz firması  sorusuna yanıt vermek isteriz;

  • Binada ısı yalıtımı yaptırabilir, çatı izolasyonu düşünebilirsiniz.
  • Kapı ve pencerelerde ısı yalıtımı yaptırabilirsiniz.
  • Kombiyi sabah evden çıkarken kapatmaktan vazgeçin. Evden bir gün ve daha fazlası uzak kalacaksanız termostatı kapatın.
  • Güneş battığı zaman perdeleri çekin.
  • Radyatörlerin önünü mobilyalar ile kapatmayın.
  • Havalandırma mehfezlerini kapatmayın, bacalı cihazları dolap içine yerleştirmeyin.
  • Sıcak su termostatı için ideal ölçü 50 derecedir.
  • Bulaşık makinası kullanmaya başlayınız, elle yıkama yapacaksanız da durulamayı soğuk su ile yapınız.
  • Sıva üstünden geçen sıcak su borularının da yalıtımını unutmayınız.