05
Oca

İstanbul Kombi Değişimi

Nüfusu 16 milyona dayanan megakent İstanbul kombi değişimi işinin sıklıkla yapıldığı yerdir.

Çünkü bu kentin neredeyse tamamı doğalgaz ile ısınmaktadır, kombiler de bir çeşit termosifon olarak sistemin içindedirler ve İstanbul kombi değişimi bu şehrin ve bu büyük nüfusun bitmeyen sıhhi tesisat işlerindendir.

İlk kurulumunda İGDAŞ onaylı projeler ile kullanım alanlarına bağlanan doğalgaz sistemi düzenli kontrol altındadır. Sonradan yapılacak değişikliklerin bir bölümünde onay zorunluluğu yani projelendirme istenirken bazısında gerek duyulmaz. Teknik açıdan da bu işler zaten güvenilir sıhhi tesisat firmaları tarafından yapılan rutin işlere dönüşmüştür.

Kombi değişimi konusundan bahsederken cihazın çeşitlerinin bacalı kombi değişimi, yoğuşmalı kombi değişimi ve hermetik kombi değişimi gibi kategorilerde ele alındığını eklemek daha aydınlatıcı olacaktır. İstanbul kombi değişimi konusu böylece daha iyi anlaşılır hale gelebilir.

Onay Gerektirmeyen Kombi Değişimleri

  • Hermetik sistem kombi değişimleri,
  • Hermetik kombiden yoğuşmalı kombi tipine geçiş,
  • Yoğuşmalı kombilerin gene aynı tipte yenilenmesi,

Görüldüğü üzere aynı tipte olan kombilerin gene aynı sistem ile çalışan kombilere geçişlerinde projelendirmeye gerek yoktur. Bu değişimler ilgili firmalar tarafından iki gün içinde yapılmakta ve İGDAŞ onay belgesi müşteriye verilmektedir.

Onay Gerektiren Kombi Değişimleri

Çalışma sisteminde tümüyle farklılık olacak kombi değişimlerinde ise İGDAŞ onayı yani yeniden projelendirme istemektedir. Örneğin;

  • Bacalı kombiden hermetik tipe geçişler veya
  • Bacalı kombiden yoğuşmalı kombiye geçişi sağlayacak yenilemeler bunlar arasındadır.

Bütün bu prosedür güvenli bir kullanımı sağlamak içindir ve gereklidir. Firmamız bütün bu değişimler için hizmetinizdedir. Zaten zaman zaman internette ziyaret ettiğiniz İstanbul kombi değişimi mecralarında sağladığımız güvenin ve yaptırılan işe duyulan güvenin yorumlarını okuyabilirsiniz. İlgili mühendislik firması olarak bu alanda yıllardır hizmet vermekteyiz. Kombi değişim fiyatları da her zaman için konuşulan konular arasındadır. Tıpkı ilk kurulum sırasında olduğu gibi değişimler konusunda da her zaman için iyi hizmet uygun fiyat ilkesi altında çalışmaktayız. Değişim kampanyaları zaman zaman firmamız tarafından düzenlenmektedir. Eski kombilerin alınması bu kampanyalar içinde yapılabilmektedir. Kombi değişimi gündeme geldiği zaman firmamızı aramanız yeterli olacaktır.